Masážní gely

Doporučujeme

Lymforegen masážní gel
Masážní lymfodrenážní kompozice ve formě gelu s vysokým...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 250 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-
Jalovcový masážní olej
Masážní lymfodrenážní kompozice ve formě oleje obsahuje...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 200 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-
Kostivalový masážní gel
Kostivalový gel se používá jako masážní prostředek v oblasti...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 500 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-
Skořicový masážní gel
Skořicová silice způsobuje lokální prohřátí pokožky,...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 250 ml
Doporučená cena: 128,-
Vaše cena: 123,-
Masážní svíčka - Zelený čaj s opuncií
Masážní vonná svíčka navozuje příjemnou, intimní atmosféru....
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 30 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-

křeče

Křeč je velmi nepříjemný stav, kdy dochází k enormnímu nebo dlouhodobému stahu některých svalů. Většinou se jedná o lýtkové svaly nohou, svaly na rukou, ale může se jednat také o svaly postihující celé tělo.

Křeč se většinou objevuje náhle a bez varování. Může být příčinou mnoha nemocí, například onemocněním cévního systému, epilepsie, křečových žil, ucpání žil, přílišnou námahou svalu a jeho prochladnutí, nemoci nervové soustavy nebo nedostatku určitých látek v těle.

Pokud vynecháme vážné nemoci, můžete si křeč přivodit často vlastní nedbalostí. Jestli provozujete venkovní sport, dbejte na rozcvičování před i po vašem výkonu. Zvláště za chladného počasí jsou svaly ztuhlé a málo prokrvené na nějaké výkony. Křeč může vyvolat nejen přepínání svalů, ale také nevhodná obuv. Zvláště kotníkové boty utahujte přiměřeně, aby mohla krev proudit celou nohou bez námahy.

Svalovou křeč může způsobit také nedostatek hořčíku. Ten vám může v krvi chybět vlivem silného pocení, závislosti na alkoholu, těhotenství, nedostatečném přijmu jídla a tekutin, přílišné fyzické námahy nebo dlouhodobého stresu. Hořčík je odbouráván požíváním močopudných přípravků a projímadel, stejně jako chronickým průjmem, cukrovkou a nemoci štítné žlázy.

Pokud vás zastihne křeč například v noze, posaďte se. Chvíli uvolněte namáhanému svalu a jemnými pohyby se jej snažte promnout. Po chvilce jej pomalinku několikrát protáhněte. Pokud se křeč bude opakovat nebo bude trvat neúměrně dlouho, neodkládejte návštěvu lékaře. Setkáváte-li se s křečí například jednou měsíčně, zkuste teplé koupele nebo masáž.

Křeče sami o sobě nejsou smrtelné, ale můžete si hodně ublížit jejich následkem. Pokud vás tato bolest překvapí na kole, dá se to usedět. Horší už by to bylo na kolečkových bruslích, nemluvě v bazénu. Jsou známy i případy úmrtí horolezců nebo hlubinných potápěčů z důvodů křečí.

Ovšem pokud se před vámi někdo svalí na zem a začne sebou nekontrolovatelně třást a škubat, nesahejte na něj. Nejhorší by bylo, pokusit se takovému člověku držet silou nohy a ruce. Tím byste mohli ublížit nejen sobě, ale především postiženému. V takovém případě co nejrychleji volejte záchranku a odstraňte z dosahu třesoucího veškeré nebezpečné předměty, které by na sebe mohl svalit. Maximálně se pokuste podstrčit mu pod hlavu složenou mikinu nebo ručník, aby jste zmírnili jeho zranění. V takovém případě se totiž jedná o projev velmi vážné nemoci, kterou je třeba dlouhodobě léčit.

Více produktů a přípravků na příznaky: křeče

Další příznaky:

oči   únava   klouby   pohmožděniny   revma   akné   pokožka   otoky   těžké nohy   detoxikace   celulitida   pro krásu   frigidita   masáže   křečové žíly   cévy   hemoroidy   žíly   artróza   svaly   ekzém   hydratace   popáleniny   jizvy   relaxace a regenerace   poruchy spánku   spánek   atopický ekzém   lupénka