Masážní gely

Doporučujeme

Kaštanový masážní gel
Přípravek na kůži pro osoby s výskytem křečových žil....
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 250 ml
Doporučená cena: 128,-
Vaše cena: 123,-
Rostlinné silice masážní olej
Obsahuje vysoké koncentrace rostlinných silic. Kompozice silic je...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 200 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-
Levandulový masážní olej
Tělový a koupelový olej s vysokým obsahem levandulové silice. V...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 200 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-
Masážní svíčka - Zelený čaj s opuncií
Masážní vonná svíčka navozuje příjemnou, intimní atmosféru....
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 30 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-
Celustin masážní gel
Masážní gelová kompozice s vysokým obsahem rostlinných...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 250 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-

revma

Pod označením revma se skrývají revmatické nemoci, které postihují naši pohybovou soustavu. Jedná se o řadu potíží se svaly a klouby. Mezi nejznámější patří revmatoidní artritida, osteoporóza a dnavá artritida.

Revmatické nemoci mohou vznikat z mnoha příčin. Může se jednat o následky infekčního onemocnění nebo poruchy obranného systému. Fyzická zranění, dědičné predispozice nebo jiné nemoci vám od revma určitě nepomohou. Bohužel ani v dnešní době není možné všechny tyto nemoci léčit. Za určitých podmínek se dá hovořit o jejich zpomalení, ale ani to není vždy zaručeno, protože u velké části takových onemocnění nejsou všechny příčiny doposud známy.

Ačkoli je revmatických nemocí mnoho, mají společný nebo velmi podobný průběh. Jeden z prvních příznaků je začínající tuhost svalů. Podobně je tomu i u kloubů. O nějakou dobu později je zvyšující se tuhost doprovázena bolestí, která má zvyšující se tendenci. Nejčastěji se tyto problémy objevují ráno před protažením končetin. U dlouhodobějších stavů přichází během dne, pak po malé námaze a v konečném stádiu se bolest ozývá i v klidovém stavu. Ohebnost se také zhoršuje. U neléčených (a někdy i léčených) případů může dojít až k úplnému ztuhnutí.

Revmatické potíže se vyznačují svým dlouhodobým trváním. Prvních několik let se může jednat jen o mírné stavy, které nakonec propuknou v další stádia. Více ohroženou skupinou jsou těžce pracující lidé, kteří svůj pohybový aparát často přepínají. Proto je nanejvýš nutné navštívit lékaře pokud delší dobu pociťujete změny vaší pohybové soustavy. I menší nepříjemnosti je vhodné dlouhodobě sledovat a tím co nejvíce minimalizovat pozdější nálezy.

Způsobů léčby revmatických potíží je mnoho. Specialista po důkladném vyšetření zvolí ten nejlepší, ale je také na vás, abyste nově vzniklé situaci uzpůsobili váš životní řád. Některé druhy léčby vyžadují dodržování diet. Zásady správné životosprávy mohou být doplněny mnoha doporučeními, zvláště co se týče konzumace masa a masných výrobků.
 

Více produktů a přípravků na příznaky: revma

Další příznaky:

oči   únava   klouby   pohmožděniny   revma   akné   pokožka   otoky   těžké nohy   detoxikace   celulitida   pro krásu   frigidita   masáže   křečové žíly   cévy   hemoroidy   žíly   artróza   svaly   ekzém   hydratace   popáleniny   jizvy   relaxace a regenerace   poruchy spánku   spánek   atopický ekzém   lupénka