Masážní gely

Doporučujeme

Hřebíčkový masážní gel
Hřebíček je bohatý na Eugenol, který se s úspěchem používá...
Výrobce: TOPVET
Balení: 250 ml
Doporučená cena: 98,-
Vaše cena: 94,-
Dubová kůra masážní gel
Gel s obsahem výtažku dubové kůry má zklidňující účinky na...
Výrobce: TOPVET
Balení: 250 ml
Doporučená cena: 98,-
Vaše cena: 94,-
Skořicový masážní gel
Skořicová silice způsobuje lokální prohřátí pokožky,...
Výrobce: TOPVET
Balení: 250 ml
Doporučená cena: 98,-
Vaše cena: 94,-
Indiferentní - vodivý gel 15 l
Neutrální, nedráždivý gel používaný při vyšetření...
Výrobce: TOPVET
Balení: 15000 ml
Doporučená cena: 1572,-
Vaše cena: 1509,-
Kaštanový masážní gel
Masážní přípravek pro osoby s výskytem křečových žil. Má...
Výrobce: TOPVET
Balení: 250 ml
Doporučená cena: 98,-
Vaše cena: 94,-

Masážní gely

Aktuální nabídka výrobců gelové kosmetiky a masážních gelů se opírá a tradiční, časem ověřené receptury. Díky tomu výrobci spojují důvěrně známé tradice s nejnovějšími poznatky v přírodní a alternativní medicíně. Účinnými složkami všech masážních gelů a gelové kosmetiky jsou rostlinné silice nebo zahuštěné extrakty. Vzhledem k tomu, že tyto účinné látky jsou v gelech v těch nejvyšších možných koncentracích, bývá dosaženo maximálního léčebného účinku.

Masážní gel je považován za mladšího bratra masážního oleje. Oproti olejům je většinou tvořen vodou a přídavnými látkami, což z něj činí vodou smyvatelný krém, který je svou strukturou podobný želatině. Snadno se roztírá a rychle se vstřebává. Často je parfemovaný a obarvený buď přirozeně nebo uměle přidanou látkou. Nejčastějšími látkami, které jsou v gelech obsaženy, jsou výtažky z léčivých bylin a stromů. Právě ty dodávají gelu jeho charakteristické vlastnosti a určují, k čemu je gel vhodné použít. Látky se vstřebávají přes kůži do svalů ke kloubům a kostem a ve všech těchto vrstvách mohou plnit svoji funkci. Masážní gely jsou většinou určeny na lokální partie těla. Nemasírujeme jimi celé tělo ale jen místo, které chceme gelem léčit nebo povzbudit (například lýtko nebo předloktí). Masážní gely není vhodné používat dlouhodobě na jedno místo. V případě vyrážky nebo nepříjemného svědění po použití gelu přestaňte s užíváním. Na trhu je celá řada druhů masážních gelů. Pokud víte, že jste na některou složku gelu alergičtí, poohlédněte se po gelu s jiným složením.


Další příznaky:

oči   únava   klouby   pohmožděniny   revma   akné   pokožka   otoky   těžké nohy   detoxikace   celulitida   pro krásu   frigidita   masáže   křečové žíly   cévy   hemoroidy   žíly   artróza   svaly   ekzém   hydratace   popáleniny   jizvy   relaxace a regenerace   poruchy spánku   spánek   atopický ekzém   lupénka