Masážní gely

Doporučujeme

Lymforegen - masážní olej
Masážní lymfodrenážní kompozice ve formě oleje s vysokým...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 200 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-
Kostivalový masážní gel
Kostivalový gel se používá jako masážní prostředek v oblasti...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 500 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-
Alpská relax. směs mas. olej 500 ml
V této horské kompozici je ve vysoké míře zastoupena jedlová,...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 500 ml
Doporučená cena: 268,-
Vaše cena: 257,-
Masážní svíčka - Zelený čaj s opuncií
Masážní vonná svíčka navozuje příjemnou, intimní atmosféru....
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 30 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-
Indiferentní gel 3 l
Neutrální, nedráždivý zvlhčující gel na pokožku určený...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 3000 ml
Doporučená cena: 358,-
Vaše cena: 344,-

hydratace

Hydratace je proces, kdy tělu přivádíme vodu, kterou potřebují naše buňky k metabolické přeměně. Zavlažování organismu, jak se hydrataci někdy přezdívá, můžeme provádět vnitřně i zvenčí.

Dodávání vody vnitřní cestou nazýváme pití. Takto dodávaná voda může být v podobě různých minerálek, čajů, ovocných či zeleninových šťáv nebo ovoce. Například citrusové plody jsou z větší části tvořeny vodou. Podle odborníků je však nejlepším dodavatelem vody sama voda a to ve své nejčistší formě. Naopak špatným způsobem by bylo tělo zásobovat vodou z kohoutku, která je na mnoha místech republiky postižena vysokým obsahem chlóru nebo jinými škodlivými látkami jako dusičnany, hořčík, mangan, železo a jiné minerální látky nebo zbytky horlivého hnojení přilehlých oblastí. Tekutiny, zavlažující naše tělo vnitřní cestou, se sice setkají v žaludky a střevech, které je následně přefiltrují a vodu krevním řečištěm rozvedou k buňkám, ale u čisté vody zde téměř odpadá proces filtrace, kdežto u jiných šťáv by se z tekutiny museli odbourávat chemicky vázané látky.

Každý den by měl člověk vypít 2 až 3 litry tekutin, to nás učí už i reklamy v televizi, ale co pít? Balená voda může být nejzdravější, ale má také jeden problém – je to jenom voda a to nejednoho člověka odradí. Tekutinu “bez chuti“ (voda sama o sobě chuť má, jen si na ni lidé zvykli jako na základní surovinu ostatních nápojů a proto se nám dneska jeví, že nijak nechutná) si můžeme upravit podle vlastních chuťových pohárků. Zvláště v letních měsících je příjemné nechat vodu vychladit v ledničce (ale ne moc kvůli možnému teplotnímu šoku organismu) a přidat do ní jednoduchou kombinaci některých letních bylinek a ovoce. Velmi lahodným nápojem se tak stává voda s bazalkou (nebojte se utrhnout celý stonek) a několika plátky citronu nebo grapefruitu. Fantazie v tomto nikoho neomezuje. Pokud jste vášniví bylinkáři, ať už pěstujete na zahradě nebo za oknem bytu, můžete zkoušet nespočet kombinací. Citrusy nebo i jiné ovoce mohou zdárně nahradit ovocné sirupy nebo koncentráty v prášku. Takový nápoj by měl mít především osvěžující účinek jen s jemnými stopami po přidaných ochucovadlech.

V zimních měsících se soustřeďte spíše na teplé nápoje. Dodají tělu tepelnou energii a vašemu krku mnohdy uleví od začínajícího kašle. Na trhu je dnes mnoho čajů. Pokud sáhnete po něčem novém, ujistěte se o správném dávkování na letáku. Některé čaje mohou být hodně silné na nezvyklého člověka a o to víc, neumíte-li je správně připravit (myšleno hlavně sypané čaje asijských kultur).

Čaje bylinné není radno užívat dlouhodobě už jen z toho důvodu, že bývají určeny na některé nemoci nebo jako forma detoxikace. Bylinné látky v nich obsažené mohou pomoci jednomu orgány nebo soustavě, ale při delším užívání uškodí druhé. Existují i čaje na určitá období (začínající zima, menopauza, po porodu atd.).

Velmi špatným návykem je napájet tělo sladkými bublinkovými nápoji, které se zdají, že leckdy obsahují víc cukru než vody samotné. I v obchodě se dají najít na vodu bohaté nápoje s minimem cukru. Například zelené nebo ovocné čaje, které se nepodávají teplé ale naopak studené jsou vhodným oživením na výlet nebo do školy. Navíc většina z nich dnes obsahuje zdraví prospěšné antioxidanty.

Asi nejhorší volbou na vnitřní hydrataci by byl alkohol, káva a další nápoje bohaté na kofein. Ty by měly sloužit výhradně pro chuťový požitek u posezení s přáteli. Teda kromě kávy. Ta je pro mnoho lidí důležitá ze závislosti a nebo jako posilující nápoj proti únavě.

Vnější hydratace se týká dodávání vody do pokožky a to vodou nelze efektivně provést. Tímto procesem se nemyslí naložit se na hodinu do vany, jelikož voda z kohoutku je chemicky ošetřena, takže není zcela čistá. Také z důvodů různých druhů kůže může pokožka každého člověka vyžadovat něco jiného. Jedná se především o látky obsažené ve vodě a o její pH (index zásaditosti/kyselosti).

Voda je pokožce dodávána především formou hydratačních krémů a mastí, které se na pokožce přece jenom udrží déle než samotná voda. K tomuto účelu dnešní trh nabízí mnoho přípravků, třeba i s výtažky některých léčivých bylin.

Ovšem ani tyto přípravky nevyřeší problém dehydratované pokožky na některých partiích. Například mezi prsty nohou mohou v případě přidání hydratačního krému vzniknout opary nebo dokonce plísně, zvláště v zimních obdobích, kdy je noha méně větraná. Choulostivými místy jsou i ramena, ze kterých se krém rychle setře oblečením nebo polštářem při spánku. Naopak v kožních záhybech nemá při nedostatku vzduchu možnost vstřebat se do pokožky. Proto si tyto krémy natírejte třeba půl hodiny před plánovaným spánkem a nechte je působit při čtení nebo sledování televize.
Hydratace obličeje je velmi důležitá, protože obličej máte vystavený externím podmínkách (sluneční záření, suchý chladný vítr, prach a pyly,…) mnohem víc, než jiné časti těle. Tvář si v zimně do kapsy neschováte. Někdy je těžké odhalit, co vaší pokožce chybí. S tím vám nejvíce pomůže dermatolog, ale obecně můžeme říct, že jsou u žen oblíbené pleťové masky – delší dobu nanesené krémy s různými účinky a přídavnými látkami (nebo přímo kousky okurek). Dají se koupit krémy s čistícím, zvláčňujícím, ale také hydratačním účinkem.

Více produktů a přípravků na příznaky: hydratace

Další příznaky:

oči   únava   klouby   pohmožděniny   revma   akné   pokožka   otoky   těžké nohy   detoxikace   celulitida   pro krásu   frigidita   masáže   křečové žíly   cévy   hemoroidy   žíly   artróza   svaly   ekzém   hydratace   popáleniny   jizvy   relaxace a regenerace   poruchy spánku   spánek   atopický ekzém   lupénka