Masážní gely

Doporučujeme

Medicinální mas. olej - základní báze
Základní báze k přípravě individuálních masážních...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 500 ml
Doporučená cena: 108,-
Vaše cena: 104,-
Kostivalové masážní mléko
Bylinné mléko s vysokým obsahem výtažku z kostivalu...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 200 ml
Doporučená cena: 112,-
Vaše cena: 108,-
Rostlinné silice masážní olej
Relaxační směs obsahuje vysoké koncentrace rostlinných silic,...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 200 ml
Doporučená cena: 111,-
Vaše cena: 107,-
BIO Jalovcový masážní olej
Olej je vhodný především po zvýšené fyzické zátěži, pro...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 200 ml
Doporučená cena: 135,-
Vaše cena: 130,-
Citronová tráva masážní olej
Aroma citronové trávy pomáhá při stresu a napětí, působí...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 200 ml
Doporučená cena: 111,-
Vaše cena: 107,-

strie

Strie, zvané též pajizévky, jsou drobné kožní jizvičky, které vznikají narušením kožních vláken. Kůže je svou stavbou a obsahem látek přizpůsobena k pružnosti. Našim pohybem se dokáže roztahovat a do jisté míry i smršťovat.

Bohužel naše kůže se nedokáže natahovat do nekonečna. Především v období těhotenství nebo při rychle nabrané váze dochází v krátkém čase ke změnám naší tělesné konstrukce. Kůže se nedokáže rychle přizpůsobit, je napínána a nakonec dochází k popraskání elastických vláken.

Strie se nejčastěji vyskytují na břichu, prsou, bocích a stehnech. Působí jako podkožní jizvičky modré, červené nebo stříbrné barvy. Jsou závislé na naší genetické výbavě, která nám určuje míru pružnosti naší kůže. Strie mohou mít i muži. Nejčastěji se tak děje při rychlém nabírání svalové hmoty.

Strie nejsou nemocí. Jedná se o nevratné poranění vrstvy kůže. Možnosti odstranění v dnešní době nabízí jen kosmetická střediska pomocí laserového zákroku. Avšak pokud plánujete posilovat nebo otěhotnět, dá se se striemi bojovat prevencí.

Základem je dostatečné hydratování kůže. K tomu můžete použít krémy nebo olejíčky z řad volně dostupných prostředků. Je vhodné používat alespoň dva typy těchto přípravků. Jeden by měl udržovat pokožku hydratovanou na normální použití a druhý by ji měl více promastit po koupeli, kdy je více vysušena. Princip spočívá v tom, že vaší pokožce výrazně zvýšíte pružnost a zamezíte nebo omezíte popraskání elastických vlasců.

Více produktů a přípravků na příznaky: strie

Další příznaky:

oči   únava   klouby   pohmožděniny   revma   akné   pokožka   otoky   těžké nohy   detoxikace   celulitida   pro krásu   frigidita   masáže   křečové žíly   cévy   hemoroidy   žíly   artróza   svaly   ekzém   hydratace   popáleniny   jizvy   relaxace a regenerace   poruchy spánku   spánek   atopický ekzém   lupénka