Masážní gely

Doporučujeme

Rostlinné silice masážní olej
Obsahuje vysoké koncentrace rostlinných silic. Kompozice silic je...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 200 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-
Medicinální mas. olej - základní báze
Indiferentní (medicinální) základní masážní olej je vhodný k...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 500 ml
Doporučená cena: 188,-
Vaše cena: 180,-
Regenerační masážní olej
Zvolené silice mají celkově relaxační a zklidňující účinek....
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 200 ml
Doporučená cena: 168,-
Vaše cena: 161,-
Skořicový masážní gel - kabinet
SKOŘICOVÝ GEL - tlumí projevy celulitidy - kabinetní...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 3000 ml
Doporučená cena: 998,-
Vaše cena: 958,-
Indiferentní základní mas. olej
Základní báze k přípravě individuálních masážních...
Výrobce: GREEN IDEA
Balení: 5000 ml
Doporučená cena: 998,-
Vaše cena: 958,-

nachlazení

Nachlazení měl v životě snad každý a není důvod z toho dělat vědu, řeknete si. Horší to je, když vám lékař do zdravotní karty napíše, že trpíte akutním virovým zánětem nosu a hltanu, to už kde kdo zbystří. Ve skutečnosti není důvod k obavám, tyto názvy znamenají jednu a tutéž nemoc.

V zásadě se jedná o neschopnost našeho těla bránit se všudypřítomným organismům jako jsou viry a mikroby. Nachlazení se týká horních cest dýchacích a může se projevovat různě. Většinou se jedná o rýmu, kašel, teplotu, ucpaný nos a bolest v krku. Tato nemoc může postihnout jednu část dýchací soustavy, ale většinou se rozšíří na další a vy si tak prožijete celou nemoc naplno. Dobrou zprávou je, že nachlazení u většiny lidí trvá 5 až 7 dní. Po takové době se naše tělo začne bránit a viry, které byly uchycena na našich sliznicích, jsou na ústupu. Rýma může přetrvat ještě několik týdnů po nachlazení.

Podle statistik se s tímto problémem setkává běžný člověk ve střední Evropě průměrně 4x ročně. Dítě pak až 12x díky většímu výskytu nákazy ve škole. Pokud víte, že se blíží období, na které jste co se týče nachlazení náchylní, můžete se na to připravit. Mezi základy prevenční léčby patří hlavně zvýšený příjem vitamínu C. Můžete jej přijímat v podobě tablet, ale ze zdravého ovoce a zeleniny získáte také jiné tělu prospěšné látky. Ovšem je pravda, že udržet doporučenou hladinu vitamínů (500 až 1000 mg denně) by samotným ovocem bylo velmi náročné. Dalším způsobem, jak se vyhnout nachlazení, je udržování stálého optimismu. Někomu se to zdá jako otřepaná fráze, ale na tom stresu skutečně něco bude. Vyhýbat se takto nachlazeným lidem se může jednoduše doporučit, avšak v zimních měsících virové epidemie se to těžko udělá. Pokud máte možnost a chuť vybírat si, vedle koho budete sedět v autobuse či ve škole, směle do toho. Další možností je otužování. Správnými technikami tak nabudete na odolnosti proti střídání teplot. Ale nezkoušejte manželce tvrdit, že se otužujete, pokud se vám pokouší vnutit rukavice s čepicí na cestě do práce. Příští ráno byste mohli strávit rozcvičkou v zasněžené zahradě.

Oblékání je v dnešní době velkým bratrem nachlazení. Především mladí lidé se nevěnují rtuti teploměru ale tomu, co je IN. Který mladík by dnes nosil čepici na svých nagelovaných vlasech. Starší muži jsou na tom podobně, ikdyž mnohdy nemají co gelovat. Právě nechráněná hlava a krk jsou v zimních měsících nejčastějším důvodem nachlazení a přitom stačí tak málo. Rýma je sice potíž, ale neumřete na ni, což se nedá říct o krevní sraženině. Lebku obepíná mnoho cévek a žil přímo pod kůží, proto je zde riziko sraženiny tak vysoké.

Ženy a dívky mají často vlasy a ještě častěji nosí nějakou pokrývku hlavy. Zde je nedostatek šatstva kompenzován v oblasti beder. Bunda k pasu, svetr nad pás a triko pod prsa, hlásají módní přehlídky už několik let. Krevní sraženina často nehrozí, zato nachlazení z prochladnutí a především záněty ledvin a močových cest určitě ano.

Někdy je vám zima i když jste oblečení nepodcenili. Především noci končícího léta a nadcházejícího podzimu mohou být až neskutečně chladné. Pokud jste rybář nebo policista, je vhodné se na takové večery připravit. Vhodným přípravkem jsou takzvané koňské masti, které způsobí rychlé prohřátí a prokrvení svalů. Je dobré si takový přípravek vyzkoušet nanečisto. Některé masti mohou mít velmi silný účinek podobný pocitu pálení kůže.

Pokud již pociťujete známky nachlazení, pijte hodně tekutin (spíše vlažné než studené, lépe však teplé). Existují různé čaje přímo určené k léčbě nachlazení. Rýmu můžete zmírnit inhalací solných a bylinných roztoků pod ručníkem nebo kapkami, které můžete koupit i ve formě spreje. Použití je diskrétní, rychlé a možné prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Jsou lidé, kteří z určitých důvodů neradi používají uměle připravené léky a spoléhají se na alternativní léčbu nebo vlastní imunitní systém. Ovšem pokud vás nachlazení nepřejde po týdnu nebo se začne zhoršovat, zajděte si raději k lékaři. Mohlo by se jednat o začínající stádium jiné nemoci, kterou by se nemuselo vyplatit ignorovat.

Více produktů a přípravků na příznaky: nachlazení

Další příznaky:

oči   únava   klouby   pohmožděniny   revma   akné   pokožka   otoky   těžké nohy   detoxikace   celulitida   pro krásu   frigidita   masáže   křečové žíly   cévy   hemoroidy   žíly   artróza   svaly   ekzém   hydratace   popáleniny   jizvy   relaxace a regenerace   poruchy spánku   spánek   atopický ekzém   lupénka